Orlik funkcjonujący przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach będzie wyremontowany. Gmina Lubaczów pozyskała na ten cel blisko 350 ty. zł.

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało wyniki naboru do Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” – edycja 2023. Na modernizację 293 Orlików przyznano dofinansowania w łącznej wysokości przekraczającej 75 mln zł. Na liście zadań, którym przyznano dofinansowanie jest „Modernizacja kompleksu sportowego Moje Boisko – Orlik 2012 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach”. Gminie Lubaczów przyznano na ten cel 348 400 zł.

Dzięki pozyskanym środkom samorząd będzie mógł zrealizować kolejny etap modernizacji tego obiektu. Mowa tu o wymianie nawierzchni boiska z trawą syntetyczną, remoncie budynku z zapleczem oraz modernizacji ogrodzenia. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie wyremontowane zostało jedno z boisk oraz bieżnia z nawierzchnią poliuretanową, co kosztowało ponad pół mln zł.

Jak poinformowało ministerstwo sportu, w ramach rozstrzygnięcia Programu modernizacji Orlików – edycja 2023 dofinansowanie na łączną kwotę 75 180 000 zł otrzymało 235 wniosków inwestycyjnych. Pozwoli to na modernizację 293 kompleksów sportowych Orlik (jeden wniosek mógł obejmować kilka Orlików), a realizacja inwestycji przewidziana jest na lata 2024-2025.

To kolejna z inwestycji w gminie Lubaczów, która będzie realizowana przy wsparciu środków zewnętrznych.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

6 komentarze

  1. z tego co mówią mieszkańcy wsi to nawierzchnię boiska niszczą glownie przyjezdni dorośli grywający między innymi o puchary wojta z okolic Lisie Jamy a nie miejscowe dzieciaki że szkoly czy miejscowego klubu sportowego. Z szatni też korzystają.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here