Kalosze robocze zaliczane są do obuwia roboczego. Stanowią one nieodłączny element wyposażenia wielu pracowników. Kto wykorzystuje je na co dzień w swojej pracy? Kiedy gumowce ochronne są obowiązkowe? Co trzeba na ten temat wiedzieć? Wyjaśniamy w poniższym artykule. 

Dlaczego buty robocze są tak ważne?

Zadaniem obuwia ochronnego jest zabezpieczenie stóp przed różnego rodzaju urazami czy oddziaływaniem szkodliwych kwasów lub innych płynów. Tego typu buty powinny też chronić przed bardzo niskimi i wysokimi temperaturami, a także ograniczać ryzyko poślizgnięcia się czy porażenia prądem. 

Oczywiście w różnych miejscach pracy wykorzystywane jest nieco inne obuwie robocze. Przy jego wyborze trzeba wziąć pod uwagę np. ryzyko uszkodzenia stóp. Dobre buty ochronne muszą przy tym spełniać odpowiednie normy. Jednym z rodzajów obuwia roboczego są kalosze robocze. Kiedy warto po nie sięgnąć? 

Do czego właściwie służą kalosze robocze?

Wbrew pozorom kalosze robocze przydają się w wielu miejscach pracy. Sprawdzają się doskonale przede wszystkim wszędzie tam, gdzie stopy są narażone na zawilgocenie. Są podstawą wyposażenia pracowników myjni samochodowych, czy rolników, i nie tylko. Cechuje je często również odporność na smary i oleje.

Niekiedy najlepszym wyborem są ocieplane kalosze robocze, a więc obuwie wyposażone w specjalną wkładkę. Zapewnia ono ciepło nawet przy bardzo niskich temperaturach. Tego typu gumowce znaleźć można np. w sklepie internetowym https://www.saportbhp.pl/pl/c/Gumowcekalosze/128. Kalosze robocze to także modele z metalowym podnoskiem czy wyposażone we wkładkę antyprzebiciową. 

Gumowce ochronne nie są przeznaczone jedynie dla mężczyzn, ale i dla kobiet. Do wyboru są modele krótkie i wysokie, w zależności od aktualnych potrzeb. Oczywiście te drugie zapewniają znacznie lepszą ochronę przed wodą. Kalosze robocze dostępne są w sprzedaży w dość szerokiej gamie kolorystycznej. Zazwyczaj bywają zielone i czarne, ale spotkać też można modele np. białe. 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here