W najbliższy piątek (01.02) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach przeprowadzona zostanie akcja zbiórki krwi oraz rejestracji dawców szpiku. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

Podczas tego wydarzenia, które ma na celu wsparcie potrzebujących, będzie możliwość oddania krwi, co może uratować życie wielu pacjentom. Jednocześnie odbędzie się również rejestracja dawców szpiku we współpracy z Fundacją DKMS.

Zbiórka krwi prowadzona będzie w auli szkoły w godzinach od 9:00 do 12:00 przez wykwalifikowany zespół z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Natomiast rejestracja dawców będzie miała miejsce w tej samej lokalizacji w godzinach od 8:00 do 14:00, prowadzona przez wolontariuszy Fundacji DKMS.

Przypominamy, że krew mogą oddać osoby pełnoletnie, ważące ponad 50 kg, będące w dobrym stanie zdrowia. Natomiast do rejestracji dawców szpiku konieczny jest wiek od 18 do 55 lat oraz dobry ogólny stan zdrowia.

Zalecamy, aby dzień przed zbiórką krwi powstrzymać się od spożywania tłustych pokarmów oraz odpowiednio nawodnić organizm. W dniu zbiórki zaleca się spożycie lekkiego śniadania. Przynieście ze sobą dowód osobisty (plastikowy), który jest niezbędny do rejestracji.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here