Fot. KPP w Lubaczowie

W sobotę (24.02) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie miało miejsce uroczyste zakończenie intensywnego szkolenia, które przygotowało strażaków ratowników OSP do skutecznego kierowania działaniami ratowniczymi. Świadectwa, potwierdzające zdobytą wiedzę i umiejętności, otrzymało 32 uczestników.

Celem szkolenia było nie tylko przekazanie niezbędnej teorii, ale przede wszystkim praktyczne przygotowanie strażaków do podejmowania decyzji i działania w sytuacjach kryzysowych. Szkolenie odbywało się zgodnie z wytycznymi „Programu szkolenia kierującego działaniem ratowniczym dla strażaka ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych (Dowódcy OSP)”, zatwierdzonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Program ten uwzględniał najnowsze metody nauczania oraz aktualne standardy w zakresie działań ratowniczych.

Trwające od 16 do 24 lutego szkolenie obejmowało łącznie 35 godzin zajęć dydaktycznych, podczas których uczestnicy zdobywali niezbędną wiedzę z zakresu zarządzania sytuacjami kryzysowymi, oceny zagrożeń oraz planowania i koordynacji działań ratowniczych.

Kluczowym elementem szkolenia było przeprowadzenie egzaminu, który pozwolił ocenić przygotowanie uczestników do samodzielnego kierowania działaniami ratowniczymi. Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu wszystkich uczestników, 32 słuchaczy OSP z powodzeniem zdało egzamin, co stanowi ogromny sukces zarówno dla nich samych, jak i dla całego środowiska strażackiego.

Uroczyste zakończenie szkolenia było momentem nie tylko podsumowania ciężkiej pracy i wysiłku, jaki włożyli uczestnicy, ale także okazją do podziękowania instruktorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie kursu z KP PSP w Lubaczowie.

Życzymy wszystkim absolwentom owocnej pracy oraz bezpiecznych interwencji w przyszłości, a jednocześnie zachęcamy do dalszego doskonalenia się i podnoszenia kwalifikacji w służbie społeczeństwu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here