Marzysz o domowej siłowni? Własny kącik treningowy to rozwiązanie, które możesz wprowadzić do swojego domu niezależnie od metrażu. Czasem wystarczy solidna ławka do ćwiczeń. Jeśli przestrzeni jest więcej, to nie ma również przeszkód, aby nowym domownikiem stała się kompaktowa multisiłowania. W wyborze powinniśmy jednak kierować się nie tylko wielkością, ale przede wszystkim naszym zdrowiem. Zastanawiasz się jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać, aby nie tylko odpowiadał na twoje potrzeby, ale był również bezpieczny? Sprawdź! 

Jak bezpiecznie ćwiczyć w domu?

Decydując się na trening w domu, powinieneś zadbać nie tylko o plan ćwiczeń, ale przede wszystkim o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wyniki są ważne, ale długoterminowa efektywność mieści się zwłaszcza w zregenerowanych mięśniach oraz w braku kontuzji. Jakie są podstawowe zasady domowego treningu, o których nie powinieneś zapominać? 

  • – Rozgrzewka
  • – Poprawna technika
  • – Koncentracja 
  • – Dostosowanie intensywności
  • – Picie wody 
  • – Regeneracja po treningu

Ostatnim, równie ważnym punktem, jest odpowiedni sprzęt. Do ćwiczeń w domu warto wykorzystywać produkty renomowanych marek, którym nie boisz się powierzyć swojego zdrowia. Twoja domowa siłownia powinna być solidnie wykonana, by utrzymać nie tylko ciężar twojego ciała, ale również wziąć na barki wszystkie dodatkowe obciążenia. Jakościowe materiały to gwarancja, że w czasie ćwiczeń żaden z elementów sprzętu nie odpadnie lub nie zmieni nieoczekiwanie swojego położenia. 

Zastanawiasz się, jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać? Przede wszystkim bezpieczny. Szukanie półśrodków lub oszczędności może w tym przypadku skończyć się kontuzją, która bywa kosztowna. Wybierz profesjonalne rozwiązania, dzięki którym nie będziesz musiał ponosić wysokiej ceny, jaką jest twoje zdrowie.    

Jaki sprzęt do ćwiczeń mięśni brzucha, nóg czy ramion wybrać? 

Nie można nic robić na siłę. Zwłaszcza podczas urządzania domowej siłowni warto wziąć kilka głębokich oddechów i dać sobie czas na znalezienie optymalnego wyposażenia. W sklepie JohnsonFitness.pl czeka na ciebie nie tylko jakościowy sprzęt do ćwiczeń w domu marek takich jak Horizon czy Matrix Fitness, ale również profesjonalne doradztwo. Dodatkowo możesz skorzystać z systemu ratalnego, aby móc pozwolić sobie na sprzęt z najwyższej półki, który zostanie z tobą na lata. 

Dla osób, które szukają ławki do ćwiczeń, idealnie sprawdzi się model Adonis. Dzięki swojej stalowej ramie stanowi solidne wsparcie podczas treningu klatki piersiowej czy ramion. Umożliwia również regulację oparcia w siedmiu różnych kierunkach oraz siedziska w dwóch pozycjach. Jest to więc prosty sprzęt, który zajmuje mało miejsca, a daje duże możliwości.

Jeśli potrzebujesz bardziej kompleksowych rozwiązań, to doskonałym wyborem będzie multisiłownia. Torus 5 Atlas, dzięki specjalnej stacji i dodatkowym możliwościom treningowym dolnych części ciała, to odpowiedni sprzęt do ćwiczeń nóg. W domu sprawdzi się również  system CXR50 Connexus Home. Wyjdzie on naprzeciw entuzjastom zarówno treningów siłowych, jak i cardio. Pewnie wydaje ci się, że musi to być skomplikowana konstrukcja. Czy wiesz, z ilu części się składa? Pięciu! Montaż jest więc dziecinnie prosty, a w dodatku nie wymaga mocowania do ściany. 

Domowa multisiłownia wbrew pozorom nie zajmuje wcale tak dużo miejsca, a nie jest to tylko sprzęt do ćwiczeń mięśni brzucha czy nóg, ale całego ciała. Ponadto w przypadku Connexus Home możesz skorzystać z eksperckiego programu Functional Training System, który pozwoli ci wnieść domowy trening na wyższy poziom. Daj się ponieść!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here