Fot. Archiwum

Do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę (24.02) w Dąbkowie i na ulicach Lubaczowa. Policjanci gonili kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna, który był pijany, popełnił szereg wykroczeń.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 10.30 w Dąbkowie w gminie Lubaczów, gdzie policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego, przeprowadzali czynności w ramach „akcji trzeźwość”. W trakcie działań, funkcjonariusze zauważyli kierującego mitsubishi, który na widok prowadzonej kontroli, próbował pośpiesznie zawrócić samochód doprowadzając do kolizji drogowej z prawidłowo zaparkowanym BMW. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu i kontynuował jazdę dopuszczając się szeregu wykroczeń m.in. dwukrotnie przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. 27-latek został zatrzymany przez policjantów na ul. Nowej w Lubaczowie.

Jak się okazało 27-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Wraz z 27-latkiem, w pojeździe znajdował się pasażer, który był trzeźwy. 27-letni kierujący mitsubishi trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd – czytamy w komunikacie KPP w Lubaczowie.

Tego samego dnia, w Chotylubiu w gm. Cieszanów, 51-letni mężczyzna kierował rowerem mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here