W kotłowni Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie działają już nowe kotły grzewcze, zapewniając optymalną temperaturę w całym obiekcie. Ta istotna modernizacja przynosi nie tylko oszczędności, ale także komfortowe warunki do nauki dla uczniów i pracy dla personelu placówki.

Przebudowa kotłowni w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie objęła demontaż starego kotła gazowego o mocy 570 kW wraz z całą instalacją technologiczną kotłowni. W ich miejsce zamontowane zostały dwa nowoczesne niskoemisyjne gazowe kotły c.o. o mocy około 300 kW każdy oraz nowa instalacja technologiczna kotłowni. Ta inwestycja, o wartości 433 965,41 zł, została zrealizowana w ramach projektu „Modernizacja istniejącej i budowa nowej infrastruktury oświetleniowej oraz termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska” i została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

To kolejny krok w modernizacji kotłowni w placówkach oświatowych w Lubaczowie. Już wcześniej podobne prace przeszła kotłownia w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia, a jeszcze w tym roku, w okresie przerwy wakacyjnej, rozpocznie się przebudowa kotłowni w budynku Zespołu Placówek im. Jana Pawła II.

Modernizacja infrastruktury grzewczej nie tylko przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej obiektów, ale także wpływa pozytywnie na komfort uczniów i pracowników szkoły. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak nowe kotły grzewcze, szkoły stają się bardziej przyjazne dla środowiska i bardziej komfortowe dla wszystkich ich użytkowników.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here