W sobotę (17.02) w Oleszycach miał miejsce wyjątkowy jubileusz. Mowa o setnych urodzinach porucznika Tadeusza Bystrzyckiego,. To ostatni żyjący kombatant Armii Krajowej Obwodu Lubaczów.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach, gdzie licznie zgromadzona rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele społeczności lokalnej uczcili jubilata modlitwą i refleksją nad jego niezwykłym życiem.

Dalsza część obchodów miała miejsce w gronie najbliższych, gdzie nie zabrakło życzeń, kwiatów, podarunków oraz zasłużonych odznaczeń. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Obwodu Lubaczów uhonorował Jubilata kompletnym mundurem oficerskim Wojska Polskiego, stanowiącym wyraz szacunku i uznania dla jego bohaterskiej służby dla Ojczyzny.

Nie zabrakło również gestów szacunku ze strony współczesnych żołnierzy. Żołnierze z 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wręczyli Panu Tadeuszowi statuetkę oraz list z najserdeczniejszymi gratulacjami, podkreślając ogromny wkład w walkę o wolność i niepodległość Polski.

Szczególne wyróżnienie otrzymał Jubilat od Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Warszawie, który uhonorował Pana Tadeusza Bystrzyckiego odznaką „KOLUMBOWIE ROCZNIK 20” oraz pamiątkowym medalem AK „WIERNI AKOWSKIEJ PRZYSIĘDZE”. To symboliczne gesty doceniające niezłomną postawę i niezwykłe poświęcenie dla sprawy wolnościowej.

Całe spotkanie upłynęło w miłej, pełnej radości atmosferze, stanowiąc wyjątkową okazję do wspomnień, dzielenia się historiami oraz oddawania hołdu niezłomnym bohaterom walk o wolność Polski.

Życzymy Panu Tadeuszowi zdrowia, pomyślności oraz dalszych lat pełnych szczęścia i satysfakcji z owoców jego bohaterskiego życia.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here