Piękno ptaków uchwycone spustem migawki będzie można podziwiać w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. W piątek, 1 marca o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż fotografii Marka Trzeciaka „Świat spłoszonych sów. Nieaktualne piękno Roztocza Wschodniego”.

Marek Trzeciak to Łodzianin, lekarz, fotograf, galernik, wychowawca wielu młodych, fotografów, obecnie mieszka w Horyńcu – Zdroju. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest wieloletnim współpracownikiem Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, pomysłodawcą i organizatorem wystawy głównej kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego. Współpracuje z Festiwalem Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” w Toruniu. W latach 2000 – 2004 był wiceprezesem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Należy do Polskiego Klubu FIJET – World Federation of Travel Journalists and Writers.

Marek Trzeciak pasjonuje się fotografią przyrodniczą. Jego talent będzie można podziwiać w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Od 1 do 20 marca w instytucji dostępne będą dla zwiedzających fotografie autora, będące często na styku sztuki i dokumentu. Na zdjęciach ukazuje on piękno ptaków – „Świat Spłoszonych Sów”. Dlaczego spłoszonych? Jak sam autor wyjaśnia, wiąże się to z nieaktualnością prezentowanego na zdjęciach piękna. Ta nieaktualność jest nieodłącznym elementem fotografii przyrodniczej, bo to co jest na zdjęciu z samej swej natury już po chwili jest „nieaktualne”.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here