Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało listę beneficjentów w programie „Infrastruktura kultury”. Środki, na kolejny etap budowy budynku magazynowego, otrzyma m.in. Muzeum Kresów w Lubaczowie.

W sumie ministerstwo rozdysponowało prawie 26 mln zł na realizację 93 zadań. Zainteresowanie było jednak znacznie większe, bo w programie oceniono 861 wniosków, z czego 729 spełniło wymogi formalne. Wśród beneficjentów znalazło się Muzeum Kresów w Lubaczowie, któremu przyznano dotację w wysokości 400 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na kolejny etap budowy budynku magazynowego, który powstał na zapleczu gmachu głównego placówki.

Budynek magazynowy docelowo będzie pełnił funkcję centrum zarządzania i ochrony zbiorów całej placówki. Środki wykorzystamy do zapewnienia odpowiednich warunków do przechowywania tych zbiorów, a także ich zabezpieczenia, konserwacji, opracowania i przygotowania do ewentualnego udostępnienia – mówi Piotr Zubowski, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Program „Infrastruktura kultury” ma na celu stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej. W jego ramach z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansowane są projekty obejmujące modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here