Po raz szósty Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Lubaczów oraz współorganizatorzy ogłaszają konkurs literacki „Kresowe Wspomnienia”. Skierowany jest on do młodzieży i ma na celu ocalenie od zapomnienia losów Polaków zmuszonych do opuszczenia swoich rodzinnych domów na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1942-1947.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich szkół średnich. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy pisemnej (od 4 stron do 10 stron), która opierać się ma na wspomnieniach świadków wydarzeń lub ich potomków. Opowiadać ma losy Polaków, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1942-1947. Prace oceniać będzie jury, które weźmie pod uwagę wartość merytoryczną i zgodność z tematyką, formę pracy, jej poziom literacki, poprawność stylistyczną i językową, samodzielność i estetykę oraz właściwy dobór zdjęć i dokumentów.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, dostępnym na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie. Prace konkursowe należy dostarczyć organizatorom do 30 kwietnia. Wyniki konkursu poznamy w czasie gali finałowej, w maju.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here