Dzieci i młodzież uczęszczający do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie mają powody do radości. Mogą już korzystać z części wyremontowanych pomieszczeń oraz nowego wyposażenia.

W placówce zostały gruntownie wyremontowane: hol główny, część sal i szatnia na parterze oraz stołówka i kuchnia, które zostały wyposażone w najnowszy sprzęt. To tylko część zmian, jakie zaszły w szkole, a wszystko to dzięki realizacji projektu pn. „Przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie”, finansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (Edycja3 PGR) oraz budżetu gminy Lubaczów.

Następne kroki projektu przewidują remont sanitariatów oraz pomieszczeń socjalnych przy stołówce, a także wyposażenie i przebudowę pozostałych sal lekcyjnych w budynku szkoły. Planowane zakończenie wszystkich prac przewidziane jest na koniec sierpnia bieżącego roku, tak by podopieczni placówki rozpoczęli nowy rok szkolny w pełni komfortowych warunkach. Dodatkowo, w ramach działań związanych z inwestycją, planowana jest również modernizacja kotłowni oraz wymiana źródła ciepła na gazowe. Przetarg na te zadania jest już w trakcie przygotowywania.

„Bardzo zależy mi na podnoszeniu jakości kształcenia w naszej Gminie. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku część przedszkolną w Młodowie. Trwające właśnie prace to kolejny krok w osiągnięciu wspomnianego przeze mnie celu. Nowoczesne, funkcjonalne, przyjazne uczniom wnętrza tej szkoły będą służyły naszym najmłodszym mieszkańcom, dając im możliwość nauki na wysokim poziomie”- podsumowuje Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Koszt tej inwestycji gminnej przekracza 5 milionów złotych, a realizuje ją firma Usługi Budowlane BUD-MONT- Tadeusz Bednarczyk w systemie „zaprojektuj – wybuduj”.

Dla zainteresowanych, prezentujemy zdjęcia, które pokazują efekty prac oraz nowe oblicze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie.

Galeria zdjęć, fot. gmina Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here