Co to jest toner do drukarki? Dlaczego warto wybierać zamienniki Economy i Estio?


Chcesz wiedzieć więcej o tonerach do drukarki? Zastanawiasz się, jakie rodzaje tonerów do drukarek warto wybrać? Szukasz sprawdzonych zamienników tonerów do swojej drukarki? Sprawdź, czym jest toner i jakie są rodzaje tonerów! Poznaj zamienniki tonerów marki Economy i Estio, które zapewnią Ci wydajność i wysoką jakość wydruku!

Co to jest toner do drukarki? – definicja


Jeśli posiadasz drukarkę laserową w swoim domu lub biurze, to dokonujesz wydruku między innymi dzięki tonerowi. W odróżnieniu od drukarek atramentowych, gdzie tusz stanowi atrament i pigmenty w płynnej formie, toner jest to wkład w postaci proszku z pigmentem z dodatkiem żywicy i żelaza. Dzięki żywicy toner przykleja się do kartki, dzięki czemu możliwy jest wydruk dokumentów. Wkład toneru sprzedawany jest w postaci kompletnych kaset lub jako zestaw tonera i bębna światłoczułego. Jest tak, ponieważ drobinki toneru są w sypkiej formie i napełnienie kartridża toneru wymaga specjalnych warunków. Dlatego pamiętaj o tym, że zużyty toner należy poddać utylizacji lub regeneracji w odpowiednim punkcie.

Jakie są rodzaje tonerów do urządzeń drukujących?


Nie wiesz jaki toner kupić do swojego urządzenia drukującego? Na rynku można spotkać wiele rodzajów oryginalnych, jak również zamiennych tonerów do drukarek. Wśród tonerów masz do wyboru tonery:

  • – oryginalne,
  • – zamienniki.

Zarówno tonery oryginalne, jak i zamienniki mają swoje zalety i wady. Plusem korzystania z oryginalnych tonerów do drukarek jest pewność, że toner pasuje do Twojego urządzenia. Jednak zakup oryginalnego tonera jest bardzo kosztowny i przy regularnej wymianie tego elementu może być to nie mały kłopot. Natomiast zamienniki tonerów pozwalają znacznie zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych takich jak wymiana pojemników z tuszem do druków. Co więcej, wybierając toner sprawdzonej marki, możesz wydrukować taką samą lub większą ilość stron, przy zachowaniu wysokiej jakości wydruku.

Dlaczego warto wybierać zamienniki tonerów Economy i Estio?


Kiedy nie wiesz jakiej marki wybrać zamiennik tonera do swojej drukarki, to sprawdź tonery marek Economy oraz Estio. Marki te istnieją na rynku aż od 2007 roku, a wieloletnie doświadczenie producenta daje gwarancję sprawdzonych produktów wysokiej jakości. Co więcej, wybierając tonery marki Estio otrzymujesz dożywotnią gwarancję na toner oraz gwarancję premium, która zapewnia naprawę lub wymianę urządzenia na nowe w przypadku jego uszkodzenia, które wynikło przez użycie toneru. Jeśli masz problem z wyborem zamiennika i nie wiesz, jaki będzie odpowiedni toner dla Twojego urządzenia wielofunkcyjnego, to możesz skorzystać z wygodnej wyszukiwarki na stronie Print24. Wystarczy, że wpiszesz w lupce model drukarki, a pokaże Ci się lista wszystkich zamienników tonerów, które pasują do Twojego modelu drukarki.

Materiał zewnętrzny


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here