Wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel ogłosił swoją kandydaturę na kolejną kadencję. Chce kontynuować misję rozwoju gminy.

Ta informacja raczej nikogo nie zaskoczy. Znany jako doświadczony i skuteczny włodarz, Wiesław Kapel zamierza ubiegać się o reelekcję. W Państwowej Komisji Wyborczej został już zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców „Porozumienie dla gminy Lubaczów” i to właśnie w myśl tego hasła chce kontynuować swoją dalszą pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Wiesław Kapel, od samego początku działający na rzecz swojej społeczności, zyskał uznanie, dzięki skutecznemu zarządzaniu oraz podejmowaniu innowacyjnych inicjatyw. Jego podejście oparte na współpracy ze wszystkimi środowiskami, co przyniosło wielokrotnie pozytywne efekty dla rozwoju obszaru gminy – i realizację wielu inwestycji. Pod jego kierownictwem znacząco poprawiła się infrastruktura lokalna, a to doceniają nie tylko mieszkańcy. Samorządowiec był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za swoją działalność, także przez Prezydenta RP.

Ponadto, Wiesław Kapel aktywnie promuje różnorodne aktywności w społeczności lokalnej, integrując mieszkańców i pielęgnując dziedzictwo kulturowe regionu. Przykładem tego jest coroczny Festiwal Dziedzictwa Kresów, który także zdobył uznanie i nagrody. Warto dodać, że jest on także Przewodniczącym Zarządu Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska”, co stawia go w roli lidera lokalnych środowisk.

– Rządzenie gminą to nie tylko zaszczyt, ale także ogromna odpowiedzialność. Co jakiś czas odbywają się wybory i każde z nich, bez względu na to czy ma się rywala, są prawdziwym sprawdzianem i realną weryfikacją naszej działalności. To mieszkańcy w tajnym głosowaniu decydują czy zaufać danej osobie i powierzyć jej swoją małą ojczyznę na kolejne lata. Podjąłem decyzję o starcie, bo chcę kontynuować misję rozwoju naszej gminy. Będę w kampanii prosił mieszkańców o głosy i wspólną pracę na kolejną kadencję – mówi wójt Kapel.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze informacji o konkurencji dla Wiesław Kapla w kwietniowych wyborach samorządowych. Ewentualny kontrkandydat będzie miał jednak z pewnością wyjątkowo trudne zadnie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

14 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here