Po raz pierwszy w tym roku odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do pracy w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. O służbę stara się 59 osób.

Egzaminy odbyły się 6 i 7 lutego w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG. Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, a w jej składzie znaleźli się funkcjonariusze oddziału i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej. Oceniano poziom znajomości języka obcego, wiedzy ogólnej oraz sprawności fizycznej.  Na zakończenie przyszli adepci mogli zaprezentować swoje mocne strony podczas rozmowy z komisją.

Kandydaci, którzy otrzymali wymaganą ilość punktów, przeszli pozytywnie badanie psychofizjologiczne (wariograf) oraz uzyskają pozytywne orzeczenie komisji lekarskiej, założą mundur Straży Granicznej. Jednak zanim rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, czeka ich kurs podstawowy i podoficerski w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej – relacjonuje BiOSG.

Niezbędne informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie BiOSG.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here