W niedzielne popołudnie (04.02) sala widowiskowa w Domu Kultury w Krowicy Samej znowu zapełniła się po brzegi. To już po raz dwudziesty piąty Zespół Śpiewaczy „Niespodzianka” rozbawił swoją wierną publiczność.

Program artystyczny pt. „Z życia wzięte” składał się z kilku odsłon i dostarczył widzom mnóstwo radości, śmiechu i emocji. Pierwsza odsłona, „Rodzina oszczędnych”, ukazała codzienność rodziny zmierzającej przez wyzwania związane z ciągłymi podwyżkami cen. Widzowie mogli śledzić perypetie związane z wykorzystaniem starych sprzętów AGD i powrotem do tradycyjnych zajęć domowych. Następnie, „Odwiedziny teściowej”, przyniosły niezwykłe obserwacje z życia rodzinnego, ukazując wieczny konflikt synowej i teściowej, w której kochany syn odgrywał kluczową rolę. „Taniec” zachęcił do wspólnej zabawy, niezależnie od posiadanych umiejętności, podkreślając wartość spędzania czasu razem. „Mama Wandzia” przyniosła humorystyczne spojrzenie na rodzinę, w której żona przejęła obowiązki domowe na swoje barki. „Pociąg uciekł” z kolei pokazał niezręczność, jaką może wywołać nieodbyta delegacja służbowa dla trójki głównych bohaterów.

Przedstawienie „Niespodzianki” pełne było humoru i dowcipu, jednocześnie skłaniając widzów do refleksji nad przywarami takimi jak zazdrość, nieufność czy niezaradność. Wieczór zwieńczył wzruszający wspólny śpiew zespołów „Gwiazdki” i „Niespodzianka”.

Po zakończeniu występu, Pani Urszula Pukas serdecznie podziękowała licznej widowni za przybycie oraz nowym osobom zaangażowanym w przygotowanie tego niezapomnianego przedstawienia.

Na zakończenie Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel podziękował zespołowi „Niespodzianka” za piękne przedsięwzięcie, szukanie ciekawych inspiracji, angażowanie nowych twarzy jakie zobaczyliśmy na scenie. Pogratulował ciekawej koncepcji wykorzystania w scenografii ponad 100-letnich kilimów z Kresów Wschodnich. Ciepłe słowa skierował również pod adresem zespołu „Gwiazdki” jak i samej widowni, która zjawiła się tak licznie na tym lokalnym wydarzeniu – czytamy na stronie gminy Lubaczów.

W uznaniu za trud i wysiłek włożony w przygotowanie przedstawienia oraz za kultywowanie lokalnej tradycji Wójt Gminy wraz z Dyrektorami Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej wręczył na ręce kierowników zespołów Pani Urszuli Pukas i Pani Jadwigi Chomyszyn słodkie upominki.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here