Tradycji stać się musi zadość, więc w Tłusty Czwartek trzeba zjeść pączki. W te najlepiej zaopatrzyć się w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Słodkości oferować będą Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Cieszanów oraz Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Zebrane środki zostaną przekazane Panu Jerzemu Zaborniakowi, mieszkańcowi Nowego Sioła, który zmaga się z chorobą SLA.

Co roku KGW pielęgnują tradycję tłustoczwartkową jednocześnie pomagając innym. W tym roku dochód ze sprzedaży pączków przeznaczony zostanie na leczenie Pana Jerzego Zaborniaka, który boryka się z chorobą SLA, powodującą stopniowy zanik mięśni, w tym tych odpowiedzialnych za mowę i oddychanie. Już od samego początku choroba postępowała bardzo szybko, co spowodowało, że Pan Jerzy od dłuższego czasu potrzebuje pomocy drugiej osoby w codziennych czynnościach.

– We wrześniu 2022 roku trafiłem do szpitala z powodu problemów z oddychaniem, gdzie została mi założona rurka tracheostomijna oraz PEG (żywienie dojelitowe). W październiku wróciłem do domu, niestety już jako osoba leżąca. Opiekuje się mną żona oraz dzieci. Wszystko to wiąże się ze sporymi wydatkami – mówi Pan Jerzy.

Chcąc wesprzeć Pana Jerzego w codziennych zmaganiach z chorobą oraz dać wsparcie i nadzieję jego rodzinie, KGW i CKiS zapraszają na akcję charytatywną, która odbędzie się 8 lutego (Tłusty Czwartek) o godz. 9.00.

Nie tylko osobiście będzie można włączyć się w pomoc dla Pana Jerzego. Darowizny przekazywać można także za pośrednictwem Fundacji Avalon.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here