Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Podkarpaccy strażacy wyjeżdżali w 2023 roku do blisko 25 tysięcy zdarzeń. Zdecydowana większość z nich to miejscowe zagrożenia, czyli interwencje niezwiązane z ogniem.

W środę (31.01) w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie odbyła się narada podsumowująca działalność podkarpackich strażaków w 2023 roku. Spotkanie z udziałem władz województwa, kierownictwa PSP, przedstawicieli związków zawodowych, komendantów miejskich i powiatowych oraz dowódców jednostek ratowniczo-gaśniczych było okazją także do podziękowania strażakom za całoroczną służbę.

W 2023 roku strażacy z naszego regionu wyjeżdżali do blisko 25 tysięcy zdarzeń. Prawie 80 proc. z nich to tak zwane miejscowe zagrożenia niezwiązane z ogniem. Ponad 4 tys. interwencji to pożary m. in. traw, nieużytków rolnych i obszarów leśnych oraz pożary w domach, mieszkaniach i zabudowaniach gospodarczych.

Blisko 20 tys. działań  to reakcje na tak zwane miejscowe zagrożenia. Funkcjonariusze PSP byli wzywani praktycznie do każdego wypadku drogowego. Pomagali na akwenach przy poszukiwaniach osób zaginionych. Usuwali skutki burz, nawałnic i silnych opadów deszczu.

Podsumowanie pracy podkarpackich strażaków było także okazją by wręczyć symboliczne akty przekazania części pojazdów i sprzętu ratowniczego kupionego w 2023 roku. Na placu komendy uroczyście przekazano m.in. pojazdy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. Mowa tu o średnim samochodzie ratowniczo–gaśniczym Volvo FL oraz lekkim samochodzie dla miejscowej JRG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here