Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, wyposaża pracownię „Otwarte Umysły”. Narzędzia pozwolą na prowadzenie różnorodnych zajęć, w szczególności dla najmłodszych i seniorów.

Pracownia wyposażona została nie tylko o nowe meble, ale również m.in. o zestawy edukacyjne robotów Photon, czy Ozobotów, drukarki 3D na żywicę i filament, Google VR, długopisy 3D i ploter laserowy. Zakupy możliwe były dzięki uzyskaniu środków finansowych od Fundacji BGK, w wysokości 40 tysięcy złotych.

Oferta pracowni „Otwarte Umysły” będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców Gminy Horyniec-Zdrój. Warsztaty przygotowywane będą głównie z myślą o dzieciach i seniorach. Rozpoczęcie zajęć w pracowni planowane jest na marzec tego roku.

Realizacja projektu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Horyńcu-Zdroju jest istotnym krokiem w kierunku rozwijania kompetencji cyfrowych. Biblioteka zapewni dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, które pomogą w poszerzaniu wiedzy i umiejętności.

Galeria zdjęć, fot. GBP w Horyńcu-Zdroju.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here