Pary z Gminy Oleszyce świętowały Złote Gody. We wtorek, 23 stycznia odnowiły przyrzeczenia małżeńskie i otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Jubilaci rozpoczęli świętowanie 50-lecia Pożycia Małżeńskiego uczestnicząc we mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Proboszcz Artur Schodziński. Po zakończonej Liturgii uroczystość przeniosła się do sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach. Tam Jubilatów powitała Monika Seryło, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Oleszycach, składając im życzenia wielu lat życia w zdrowiu, szczęściu i bez trosk. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz, który wyraził wdzięczność za wytrwanie w swojej miłości i za przykład, jaki dają młodszym pokoleniom. Do życzeń dołączyła się Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Oleszycach Maria Lechowicz. Następnie Jubilaci i zaproszeni goście obejrzeli występy artystyczne, które przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach oraz w Starych Oleszycach pod kierownictwem Moniki Jezuit oraz Anny Góreckiej.

W kolejnej części uroczystości Jubilaci zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz w towarzystwie Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Oleszycach Marii Lechowicz. Medalami odznaczeni zostali: Krystyna i Ryszard Argasińscy, Zofia i Józef Błaszczykowie, Krystyna i Franciszek Buksakowie, Anna i Ryszard Butyńscy, Bronisława i Czesław Czajkowscy, Irena i Franciszek Domaradzcy, Teresa i Janusz Gackowie, Urszula i Antoni Greniowie, Bożena i Zdzisław Gryniewiczowie, Zofia i Jan Janowscy, Helena i Ludwik Junikowie, Janina i Władysław Kurdzielowie, Pani Urszula Kuźniar, która odebrała odznaczenie również w imieniu nieobecnego męża Antoniego Kuźniara, Maria i Zygmunt Olejnikowie, Daniela i Tadeusz Paryniakowie, Maria i Jan Przepłatowie, Łucja i Franciszek Robótkowie, Aniela i Jan Rokoszowie, Pan Adam Siomin, który odebrał odznaczenie również w imieniu nieobecnej żony Leokadii Siomin, Krystyna i Stanisław Siudowie, Maria i Mieczysław Śliwowie,

Po wręczeniu medali Jubilaci i goście udali się na uroczysty poczęstunek, gdzie odśpiewano tradycyjne „Sto lat” i wzniesiono toast lampką szampana.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here