W sobotę (20.01) przedstawiciele Hufca ZHP Lubaczów i instytucji współpracujących uczestniczyli w uroczystej Gali Harcerskiego Wolontariatu „Orły 2024”, która miała miejsce w Rzeszowie. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań i uhonorowania zasłużonych.

To wyjątkowe wydarzenie zrzeszyło liczne autorytety, w tym władze Chorągwi Podkarpackiej ZHP oraz Naczelniczkę ZHP, druhnę hm. Martynę Kowacką. Wśród zaszczytnych gości znaleźli się m.in. Wojewoda Pani Teresa Kubas-Hul, Kurator Oświaty Pani Dorota Nowak-Maluchnik, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, oraz samorządowcy.

Chorągiew Podkarpacka ZHP szczególnie doceniła swoich instruktorów, wręczając statuetki za ich bezgraniczne oddanie w służbie harcerskiej. Wyróżnienia trafiły również do partnerów, samorządów, służb i instytucji, które wspierają działania harcerskie.

Członkowie Hufca ZHP Lubaczów zostali nominowani w pięciu kategoriach:

  1. 1. Odpowiedzialny Społecznie: phm. Joanna Kopeć i pwd. Jolanta Patałuch,
  2. 2. Inicjatywa Wychowawcza: phm. Jadwiga Wacnik,
  3. 3. Skuteczny Mentor: hm. Elżbieta Oleszycka,
  4. 4. Skuteczny Wychowawczo: pwd. Maja Mamczura,
  5. 5. Harcerski Partner: Renata Drewniak – Prezeska LCIS „Nasza Przyszłość” i drużynowa 19 GZ „Leśne Grzybki”, oraz Albert Hawrylak – Wójt Gminy Wielkie Oczy.

Komendanta Hufca Lubaczów Anna Hawrylak otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi za działalność dla ZHP. Statuetki otrzymali natomiast Renata Drewniak i Albert Hawrylak. Dodatkowo druhna hm. Halina Tryniecka została uhonorowana nagrodą „Orlego Pióra” za swoje 50-letnie zaangażowanie i służbę na rzecz ZHP.

Gala „Orły 2024” to nie tylko moment docenienia pracy i poświęcenia harcerzy, ale także okazja do jednoczenia się w duchu harcerskiej wspólnoty i wspólnego celebrowania wartości służby i wolontariatu.

Galeria zdjęć, fot. Hufiec ZHP Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here