Fot. Powiat Lubaczowski, arch.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 stycznia 2024 roku w wieku 94 lat zmarł

Ś. P. ks. Tadeusz Rudnik

Trumna z ciałem zostanie wystawiona w kościele parafialnym pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie w dniu 23 stycznia (wtorek) o godz. 10:00.

Różaniec w intencji Ś. P. ks. Tadeusza odmówimy o godz. 10:30.

Msza Święta Pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 11:00, po której nastąpi pochówek na cmentarzu przy ul. Kościuszki w Lubaczowie.

Pogrążona w smutku
Rodzina

Tadeusz Rudnik urodził się 16 września 1929 r. w Kurowicach, pow. Przemyślany w woj. tarnopolskim, a po 1939 r. – lwowskim. Ojciec służbowo został przeniesiony przed wojną do pracy na poczcie do Lubaczowa, gdzie był kierownikiem działu technicznego. Szkołę podstawową i trzy klasy liceum Tadeusz Rudnik ukończył w Lubaczowie, a maturę zdawał w Ziębicach. Studia filozoficzno-teologiczne ukończył w Poznaniu. Święcenia kapłańskie 6 kwietnia 1957 r. otrzymał z rąk bp. Franciszka Jedwabskiego. Jako kapłan pracował krótko w jednej z parafii na Pomorzu, potem przez 10 lat w Szczecinie, a następnie w okolicznych parafiach. Następnie wyjechał do Kanady, gdzie pracował ponad 16 lat, a później do Stanów Zjednoczonych. Tam przez wiele lat, także będąc już na emeryturze, posługiwał w parafii Syracuse w stanie Nowy Jork.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here