Około 1,2 mln osób odprawiono na przejściu granicznym w Budomierzu w 2023 roku – wynika z podsumowania opracowanego przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

W 2023 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia odprawili łącznie ponad 11,8 mln podróżnych, co stanowi 12-procentowy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Ruch graniczny na wjazd i wyjazd z Polski był na zbliżonym poziomie i wynosił po około 5,9 mln. Ponad 90 proc. podróżnych stanowili obywatele Ukrainy.

Największy ruch graniczny osób zanotowano na przejściach granicznych w Medyce  – ok. 4,6 mln oraz w Korczowej (ok. 3,2 mln). O 30 % wzrosła liczba podróżnych odprawionych w ruchu kolejowym – ponad 1,37 mln.  Na przejściu granicznym w Budomierzu odprawiono około 1,2 mln osób oraz 327 tys. pojazdów.

Bieszczadzki Oddział SG w sposób ciągły prowadzi także nabór do służby. W 2023 roku wcielono 135 nowych strażników granicznych, a w bieżącym, 2024 roku planowane jest wcielenie 200 nowych strażników granicznych. Będzie to największe wcielenie w historii BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here