48 nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej złożyło dziś (18.01) uroczyste ślubowanie. Większość pochodzi z Podkarpacia, a połowę stanowią kobiety.

Dzisiejsze ślubowanie było pierwszym w tym roku zorganizowanym w siedzibie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W grupie nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 48 osób, połowę stanowią kobiety. Większość pochodzi z Podkarpacia, po jednej osobie z woj. lubelskiego i mazowieckiego oraz dwie z woj. świętokrzyskiego. W sumie w 2024 roku BiOSG przyjmie rekordową liczbę – 200 funkcjonariuszy.

Nowi funkcjonariusze zostali wcieleni do służby 8 stycznia i od tego czasu przechodzą intensywne wdrożenie. Pierwsze dni w BiOSG rozpoczęli od zapoznania z aktami prawnymi normującymi tok służby. Mundurowi poznali strukturę i zadania BiOSG oraz otrzymali pierwsze w ich życiu mundury.

W uroczystym apelu uczestniczyła  kadra kierownicza oddziału na czele z Komendantem, gen. bryg. SG Andrzejem Popko, poczet sztandarowy BiOSG, nowo przyjęci

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here