Fot. KPP w Lubaczowie

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie przeprowadzili działania o nazwie „Sygnalizator”. Ich celem jest ograniczenie ilości poprawa bezpieczeństwa w okolicach skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

Akcja ukierunkowana jest na zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg poprzez ograniczenie nieprawidłowych zachowań, takich jak niestosowanie się do sygnalizacji świetlnych zarówno przez kierujących jak i osoby piesze.

Policyjne patrole rozlokowane były w rejonie dwóch skrzyżowań w Lubaczowie. Podczas przeprowadzonych działań policjanci ujawnili łącznie 28 wykroczeń związanych z ewidentnym wjazdem i wejściem przy wyświetlanym czerwonym świetle oraz niezatrzymaniu pojazdu przy zapalonej zielonej strzałce na sygnalizatorze S-2 – czytamy w komunikacie KPP w Lubaczowie.

Będąc użytkownikiem dróg, pieszym, czy zmotoryzowanym nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak poważny błąd popełniamy nie stosując się do sygnałów świetlnych. Sprowadzamy wówczas zagrożenie dla zdrowia i życia zarówno swojego, najbliższych, z którymi podróżujemy oraz postronnych osób.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here