W poniedziałek (15.01) w Załużu odbyło się tradycyjnie spotkanie noworoczne strażaków z jednostek OSP z terenu gminy Lubaczów. Były podsumowania, życzenia, ale i rozmowy o planach na przyszłość.

Głównym celem spotkania było podsumowanie działalności Zarządu za miniony rokk oraz ustalenie planu pracy na kolejnych 12 miesięcy. Część oficjalną poprowadził dh Krzysztof Szczybyło – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubaczowie.

Obecny na zebraniu Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel podziękował strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszom KP PSP w Lubaczowie i innym podmiotom – stowarzyszeniom oraz organizacjom wspierającym jednostki OSP w realizacji ich zadań. Wójt zwrócił uwagę także na rolę promocji działalności Ochotniczych Straży Pożarnych, dzięki której zachęcamy dzieci i młodzież do poznawania pracy strażackiej, wstępowania w jej szeregi oraz nabywania umiejętności odpowiedniego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dużą rolę odgrywają tutaj gminne szkoły, w których znajdują się np. kąciki strażackie oraz organizacja Turnieju Umiejętności Strażackich. Wiesław Kapel omówił także tegoroczny projekt budżetu, gdzie obok wydatków na bieżącą działalność OSP, ważną cześć stanowią planowane zakupy sprzętu strażackiego, w tym zakup samochodów ratowniczo-gaśniczego ciężkiego dla OSP Basznia Dolna i specjalnego lekkiego dla Krowicy Hołodowskiej oraz inwestycje w zakresie infrastruktury, tj. budowa nowej remizy w Lisich Jamach i przygotowanie do rozbudowy w Młodowie.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie: bryg. Wiktor Serafin – p.o. Komendanta oraz kpt. Marek Chomyszyn – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie.

Na zakończenie kapelan powiatowy strażaków, ks. Sławomir Szewczak, odmówił modlitwę, a strażacy kolędując podzielili się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia noworoczne.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. Budowę nowej remizy w Lisich Jamach kto prowadzi? Polak czy obcokrajowiec? Pracownicy na budowie w prywatnych ubraniach i butach bez atestu, bez zaplecza socjalnego aby godnie i w cieple zjeść drugie sniadanie popijając gorącą herbatę przy temperaturze -7C czy -2C i padającym śniegu? Gdzie ich godność?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here