W poniedziałek (15.01) w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie miało miejsce spotkanie opłatkowe, które zgromadziło liczne członków Powiatowego Związku Pszczelarzy. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, będąc okazją do składania noworocznych życzeń oraz podsumowania aktywności Związku w minionym roku.

Spotkanie, które zainaugurowało nowy rok, zgromadziło nie tylko pszczelarzy, lecz także duchownych, samorządowców i przedstawicieli instytucji, które współpracują ze Związkiem. Atmosfera była pełna życzliwości i świątecznej radości, a przełamanie się opłatkiem stało się okazją do wzajemnego podziękowania za wspólną pracę i wsparcie.

Powiatowy Związek Pszczelarzy w Lubaczowie może szczycić się mianem najliczniejszej organizacji pszczelarskiej na Podkarpaciu. Jednym z jej znaczących sukcesów jest wpisanie aż 7 gatunków miodów na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To osiągnięcie świadczy o wysokiej jakości i unikalności lokalnych produktów pszczelich.

W trakcie spotkania pszczelarze mieli okazję do podsumowania swojej działalności w ubiegłym roku. Wspólnie wymieniali doświadczenia, dzielili się sukcesami oraz planami na przyszłość. To również czas wzajemnej integracji, budowania wspólnoty i podkreślania roli pszczół w ekosystemie oraz w produkcji zdrowych produktów spożywczych.

Wszystkim pszczelarzom dziękujemy za ciężką pracę w 2023 roku, życząc jednocześnie dużo zdrowia, sprzyjającej pogody i bogatych pożytków oraz obfitych zbiorów w bieżącym roku! – podsumowuje Powiat Lubaczowski.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here