Fot. podkarpackie.pl

Prawie 89 mln euro trafi do 26 lokalnych grup działania na Podkarpaciu. Z tej puli 3,3 mln zł otrzyma Lokalna Grupa Działania Rozwój Ziemi Lubaczowskiej, którą tworzą wszystkie gminy z terenu powiatu lubaczowskiego.

We wtorek (09.01) marszałkowie województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i Piotr Pilch podpisali tzw. „umowy ramowe” z Lokalnymi Grupami Działania z całego regionu, na wykorzystanie środków z nowej perspektywy finansowej.

Wsparcie otrzyma 26 lokalnych grup działania z regionu, czyli wszystkie jakie funkcjonują na Podkarpaciu. LGD, które przygotowały strategie, otrzymają w sumie około 89 mln euro na wdrażanie ich i zarządzanie nimi. Kwota przyznanego wsparcia zależy m.in. od liczby mieszkańców zamieszkujących obszar, który obejmuje dana lokalna strategia rozwoju.

Pieniądze, które otrzymają lokalne grupy działania, są podzielone na dwie grupy – środki na wdrażanie lokalnej strategii rozwoju oraz środki na pokrycie kosztów związanych z ich bieżącym funkcjonowaniem oraz aktywizacją społeczności lokalnej. Najwięcej środków trafi na realizację projektów mających na celu poprawę dostępu do infrastruktury publicznej i rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich – podkreślał w trakcie konferencji wicemarszałek Piotr Pilch.

Środki dla LGD będą przeznaczone m.in. na rozwój przedsiębiorczości, poprawę dostępu do małej infrastruktury, rozwijanie gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych czy wsparcie jakości edukacji.

Wśród beneficjentów znalazła się Lokalna Grupa Działania Rozwój Ziemi Lubaczowskiej, która tworzą samorządy gminne z terenu powiatu lubaczowskiego. W sumie otrzymamy 3 327 915,95 euro, w tym na realizację PS WPR 2 162 500,00 euro, a na realizację EFS+ 1 165 415,95 euro.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here