Organizatorzy Zawodów Bieg i Nordic Walking „Szukamy Bociana” powracają do pierwotnej daty startu. Popularne wśród sportowców konkurencje wystartują 17 marca w Horyńcu-Zdroju.

Pierwsze zawody odbyły się w 2020 r. Z powodu powstałych wówczas okoliczności (COVID-19), organizatorzy musieli przenieść wydarzenie z marca na lipiec, gdyż wtedy pojawiła się możliwość biegania na świeżym powietrzu. Kolejne edycje odbyły się w maju. Organizatorzy uznali, że to piękny miesiąc, ale teraz postanowili wrócić do pierwotnego terminu – marca. Wybór tego miesiąca jest podyktowany przylotem bocianów, zarówno białych, jak i czarnych, które preferują bardziej ustronne miejsca w lesie. Marzec to czas, gdy ptaki te przylatują i można je obserwować w różnych zakątkach naszego kraju. Organizatorzy, którzy tęsknią za kontaktem z naturą, postanowili właśnie w tym miesiącu „Poszukać Bociana”.

W zawodach mogą wziąć udział zarówno biegacze, jak i miłośnicy Nordic Walking. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich osób, zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych. W ramach zawodów przeprowadzane będą konkurencje na różnych dystansach (bieg ok. – 12 km, Nordic Walking – ok. 5 km).

Jeśli chcesz wziąć udział w Zawodach „Szukamy Bociana”, wszystkie szczegóły i regulamin znajdziesz na stronie zapisów: https://dostartu.pl. Warto się zarejestrować jak najszybciej, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona do 150 zawodników.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Niezależnie od wyników, udział w Zawodach „Szukamy Bociana” to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, aktywności fizycznej i czerpania radości z obcowania z naturą.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Nordic Walking SPRING Horyniec-Zdrój, a współorganizatorami – Nadleśnictwo Lubaczów i Gmina Horyniec-Zdrój.

PZ, elubaczow.com  


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here