W piątkowy (22.12) poranek na lubaczowskim Rynku Miejskim ponownie pojawiły kolorowe kiermaszowe stoiska, a w powietrzu czuć było aromat świątecznych smakołyków. To wszystko za sprawą Kiermaszu Bożonarodzeniowego, którego organizatorami były Gmina Lubaczów, Miasto Lubaczów oraz Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Lubaczów.

Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy, gotowi cieszyć się atmosferą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Kiermasz rozpoczął się od serdecznych życzeń, które złożyli ksiądz Andrzej Stopyra – Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego, Zenon Swatek – Starosta Lubaczowski oraz Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów. W ramach tradycji, Harcerze z Hufca Lubaczów przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, symbolizujące radość i spokój świąt.

Pod kolorowymi namiotami Kiermaszu Bożonarodzeniowego panie z miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich oferowały tradycyjne chleby, aromatyczne ciasta, pyszne ciasteczka oraz wyjątkowe uszka. Każdy, kto pragnął wprowadzić do swojego domu świąteczny klimat, mógł nabyć różnorodne ozdoby świąteczne, które cieszyły oko i dodawały magii nadchodzącym dniom.

Jednym z najbardziej urokliwych momentów Kiermaszu były występy małych Zuchów, które zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolędy. Ich melodia sprawiła, że radosny nastrój rozprzestrzenił się po całym rynku, dodając wyjątkowego charakteru wydarzeniu.

Kiermasz Bożonarodzeniowy na lubaczowskim rynku to nie tylko okazja do zakupów i skosztowania regionalnych smakołyków, ale również czas, który zjednoczył społeczność w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here