Dobiegają końca prace związane z modernizacją przejść dla pieszych, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich na terenie gminy Lubaczów. Nowoczesna infrastruktura powstaje w Baszni Dolnej, Lisich Jamach i Krowicy Hołodowskiej.

W Baszni Dolnej (przy skrzyżowaniu obok kościoła oraz stacji kolejowej) oraz Lisich Jamach i Krowicy Hołodowskiej, pojawiły się nowe słupy i oprawy doświetlające przejścia dla pieszych. Te nowoczesne urządzenia są wyposażone w systemy automatycznego doświetlania aktywowane ruchem pieszego, co zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo przechodzącym. Dodatkowo, na każdym z przejść zostaną zainstalowane radarowe wyświetlacze prędkości. Działać będą one jako narzędzia kontrolne, monitorujące prędkość pojazdów zbliżających się do przejść dla pieszych. Ta innowacyjna funkcja ma na celu zwiększenie świadomości kierowców oraz promowanie przestrzegania ograniczeń prędkości w obszarze przejść pieszych.

Niezależne zasilanie urządzeń zapewniać będą panele fotowoltaiczne, które są nie tylko ekologiczne, ale również skuteczne w miejscach, gdzie tradycyjne źródła zasilania mogą być trudno dostępne.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 327 321,20 zł, z czego gmina Lubaczów pozyskała dotację w wysokości 261 856,96 zł od Województwa Podkarpackiego. To kolejny krok gminy w stronę poprawy infrastruktury drogowej i podniesienia poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

27 komentarze

  • Po co siejesz takie fakenewsy? Przecież informacja była jasna i klarowna dla wszystkich. Również dla tej mniej inteligentnej części społeczeństwa – jak o swoich wyborcach mówi jeden z sędziów TK z PiS.

   Sygnał został wyłączony PRZEZ PRACOWNIKÓW TVP, którzy stanowczo sprzeciwiali się tępej propagandzie, którą serwował nam przez 8 lat Kurski i spółka.

   Pytanie do polak2010 (Babinicz, Kuklinowski, Kmicic, Oleńka czy jak tam się jeszcze nazwiesz): https://www.youtube.com/watch?v=siM-FcQEMko – zmieściłeś się w kadrze?
   Celowo podsyłam ci źródło z Russia TV-Republika Today, abyś nie mówił, że kadr zmanipulowany 😉

  • Jeżeli kiedyś na Białorusi władzę przejmie opozycja to też będą grali. Na razie tamtejsze media należą do władzy, która je stopniowo przejmowała aż przejęła całkiem. U nas było podobnie, w 1989 roku TVP stała się wolna a potem stopniowo politycy coraz bardziej uzależniali ją od siebie, aż w 2016 r. przejęli na partyjną własność, a teraz po utracie władzy zaczęli się bardzo troszczyć o pluralizm i wolność mediów (całkiem podobnie jak PO i reszta w 2015 r.), a jak rządzą to jakoś słabo się troszczą jedni i drudzy, przedtem jak było ciągłe wychwalanie rządu i ciągła krytyka opozycji to było OK, pluralizm i niezależność, teraz będzie zniszczenie pluralizmu i niezależności. Jak powiedziała wczoraj jakaś posłanka „ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni”.

  • „Są dwa modele działalności rosyjskiej w Polsce. (…) Drugi wzorzec nazywam targowickim. Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyzmu”. – mówi Jarosław Kaczyński, źródło: https://www.rp.pl/plus-minus/art9210561-jak-kaczynski-idzie-sladem-salviniego

   Wiedziałem, że kiedyś czytałem taki artykuł, gdzie Kaczyński wykorzystując najwrażliwsze cechy Polaków, wręcz depcząc je, osiąga cele polityczne. Nie ma żadnych zahamowań, potrafi wykorzystać nawet tragedię smoleńską do celów politycznych. Zobaczcie jak długo trwał festyn na trumnach smoleńskich. To było ich narzędzie do gry politycznej. Nie da się inaczej tego wyjaśnić.

   Nietrudno zauważyć, że na tym forum niejaki polak2010 (podpisujący się również jako: Kuklinowski, Babinicz, Kmicic, Oleńka itp.) idealnie wpisuje się w narrację PiS o której mówi Kaczyński. Sam siebie nazywa też „patryJotą” (jednocześnie kalecząc język ojczysty, a znaki interpunkcyjne są dla niego ciałem obcym), a także zagorzałym katolikiem. Wyjątkowo wybiórczo traktuje jednak przykazania kościelne.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here