W minioną sobotę (09.12) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach gościł młode talenty szachowe z terenu gminy. Odbył się tam Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce, skierowany do uczniów szkół podstawowych.

W imprezie wzięło udział imponujące 31 uczestników, tworząc atmosferę pełną emocji i pasji do tej królewskiej gry. Organizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, obejmującym 7 rund, przy tempie gry 10 minut dla każdego zawodnika. Sędzią turnieju był pan Kazimierz Krzyżak, doświadczony entuzjasta szachów wśród dzieci i młodzieży.

Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych prezentują się następująco:

Klasy I – III: Chłopcy:

 1. 1. Patryk Snopkowski
 2. 2. Aleksander Jarmuż
 3. 3. Michał Harasymowicz

Dziewczęta:

 1. 1. Małgorzata Komenda
 2. 2. Karolina Salach
 3. 3. Joanna Sopel

Klasy IV – VIII: Chłopcy:

 1. 1. Krzysztof Snopkowski
 2. 2. Łukasz Snopkowski
 3. 3. Michał Śliwa

Dziewczęta:

 1. 1. Michalina Kopciuch
 2. 2. Alicja Posobkiewicz
 3. 3. Julia Janczura

Najmłodszym uczestnikiem turnieju okazał się Grzegorz Snopkowski, uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Oleszycach.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali zasłużone dyplomy, puchary, medale oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce. Również wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni symbolicznymi medalami, upominkami rzeczowymi oraz słodyczami.

Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce, wyraził swoje zadowolenie z udziału utalentowanych szachistów w turnieju, podkreślając pasję i rozwój umiejętności w tej wymagającej grze. Pan Kazimierz Krzyżak, dodatkowo, pogratulował drużynie z Oleszyc, która odniosła sukcesy na etapie powiatowym i rejonowym, uczestnicząc w finałach Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych w Radomyślu. Wydarzenie to z pewnością stanowiło dla uczestników niezapomniane doświadczenie oraz inspirację do dalszego rozwijania swoich umiejętności w szachach.

Galeria zdjęć, fot. MGOK w Oleszycach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here