W duchu troski o bezpieczeństwo i świadomość zagrożeń zimowych, we wtorek (05.12) uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. Inicjatywa, której celem było podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznego zachowania w okresie zimowym, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Spotkanie, prowadzone przez kpt. Marka Chomyszyna, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie, skupiło się na kilku kluczowych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w sezonie zimowym.

Zagrożenia związane z czadem

Kapitan Marek Chomyszyn omówił zagrożenia związane z tlenkiem węgla, powszechnie znanego jako „czad”. Bezpieczeństwo w domu to priorytet, dlatego uczniowie dowiedzieli się, jakie zagrożenia niesie ze sobą obecność czadu, jakie są objawy zatrucia, oraz jak bezpiecznie postępować, aby zminimalizować ryzyko. Przypomniano również zasady prawidłowego powiadamiania służb ratowniczych w przypadku podejrzenia wykrycia tlenku węgla.

Bezpieczeństwo nad zbiornikami wodnymi

Podczas spotkania nie zabrakło również tematów związanych z bezpieczeństwem nad zbiornikami wodnymi w sezonie zimowym. Uczniowie otrzymali ważne wskazówki dotyczące bezpiecznego zachowania na lodzie, a także w przypadku zagrożenia utonięciem.

Dzieci zainteresowane pracą strażaka

Strażacy podzielili się z młodzieżą informacjami dotyczącymi swojej codziennej pracy i odpowiedzieli na pytania dotyczące zawodu strażaka. Uczniowie dowiedzieli się, co trzeba zrobić, aby zostać strażakiem, oraz jakie są codzienne obowiązki tej niezwykle ważnej grupy zawodowej.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach, dostosowanych do wieku uczestników – klasy I–IV oraz V–VIII. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony uczniów, którzy z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w dyskusjach i zadawali pytania.

Zdjęcia ze spotkania, fot. ZSP w Baszni Dolnej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here