W piątek (02.12) Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie świętował jubileusz 10-lecia swojej działalności. Okolicznościowe spotkanie było okazją do przywołania wspomnień i zaprezentowania historii działalności tej organizacji.

Dla członków Klubu uroczystość była źródłem dumy i radości z dotychczasowych osiągnięć. Wydarzenie podkreślało znaczenie DKK jako miejsca łączącego ludzi i promującego kulturę czytelniczą. Była to także okazja do złożenia życzeń, docenienia dorobku klubu, podziękowania zaangażowanym osobom oraz zaproszenia wszystkich do kontynuowania pracy nad promocją czytelnictwa i wspieraniem działań na rzecz kultury.

Obchody rozpoczęły się prezentacją filmu „Opowiemy Wam o Nas”, który przedstawił dziesięcioletnią historię DKK w Lubaczowie. Film ukazał założycieli klubu, pierwszych członków oraz zrealizowane projekty, stanowiąc podsumowanie i przypomnienie bogatej i inspirującej działalności.

W czasie uroczystości, z inicjatywy Prof. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, DKK w Lubaczowie został przyznany dyplom za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury i promocji czytelnictwa. Klub otrzymał również listy gratulacyjne od wielu znaczących postaci związanych z kulturą i literaturą, takich jak Robert Kaźmierczak, Zastępca Dyrektora Instytutu Książki, Bożena Janda, Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, Marcelina Janisz i Katarzyna Buczek, koordynatorki wojewódzkich DKK, Katarzyna Bednarz-Soja, Przewodnicząca Zarządu Oddziału SBP w Przemyślu oraz Małgorzata Hojdak, Przewodnicząca Koła SBP w Lubaczowie.

Nie zabrakło także podziękowań dla najbardziej zaangażowanych członków klubu oraz bibliotekarzy, którzy wspierali klubową działalność. Maria Magoń, Prezes TMLiKPW o. Lubaczów oraz aktywna członkini DKK, została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Prof. Piotra Glińskiego. Odznakę wręczył Krzysztof Szpyt, Burmistrz Miasta Lubaczowa Z kolei decyzją Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Tomasz Byra otrzymał List gratulacyjny. Katarzyna Żukowicz, moderator DKK oraz Krzysztof Probola, informatyk MBP w Lubaczowie, także otrzymali listy gratulacyjne od Dyrektora MBP w Lubaczowie.

Jubileusz uświetnił koncert Marka Majchera, lokalnego wirtuoza akordeonu. Jego występ był niezapomnianym wydarzeniem artystycznym, które dopełniło atmosferę radości i świętowania.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.

elubaczow.com, PZ, MBP w Lubaczowie


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here