W ramach kontynuacji działań profilaktycznych, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie podjęli się ważnego tematu – walki z hejtem wśród dzieci i młodzieży. Asp. Anna Hanus-Witko, odpowiedzialna za prowadzenie tych działań, niedawno spotkała się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieszanowie, aby omówić tę problematykę.

Zjawisko hejtu, dotykające często dzieci i młodzież, staje się poważnym problemem społecznym. Powszechność nienawiści w Internecie niesie ze sobą skutki psychiczne dla osób, które padają ofiarą tego zjawiska. Policjanci z Lubaczowa podkreślają, że hejt nie powinien stanowić sposób na nudę czy sposób na wyrażanie swoich frustracji. W trakcie spotkań z młodzieżą szczególny nacisk kładziony jest na omówienie konsekwencji i odpowiedzialności sprawców hejtu oraz mowy nienawiści.

Uczniowie z Cieszanowa z dużym zaangażowaniem wzięli udział w wydarzeniu. Zabierali głos w bardzo ważnej sprawie, jakim jest hejt. Dzięki kreatywnej formie spotkania młodzież wcielała się zarówno w rolę osoby doświadczającej hejtu, jak i w rolę sprawcy – informuje KPP w Lubaczowie.

Podsumowując spotkanie uczestnicy wyciągnęli ważne wnioski. Podkreślali, że każdy z nas ma ogromną wartość, nie należy ulegać mowie nienawiści, trzeba wierzyć w swoje możliwości, a przede wszystkim nie można pozostawać biernym świadkiem zjawiska hejtu.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here