W sobotę (02.12) w Stubnie odbyła się kolejna uroczysta przysięga wojskowa 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród ślubujących, którzy wstąpili w szeregi formacji byli m.in. ochotnicy z powiatu lubaczowskiego.

Już po raz ósmy w tym roku, Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową. Przysięgali służyć Rzeczpospolitej oraz bronić jej granic i niepodległości. Po 16-dniowym szkoleniu podstawowym 44 ochotników, w tym 23 kobiety z powiatów przemyskiego, jarosławskiego i lubaczowskiego wstąpiło w szeregi tej formacji.

Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem sił zbrojnych w Polsce, obecnie w całym kraju służy w nich blisko 40 tysięcy żołnierzy. Nowi żołnierze złożyli uroczystą przysięgę na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, a najlepsi, którzy wzorowo ukończyli szkolenie zostali odznaczeni listami gratulacyjnymi.

Decyzja o powstaniu 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej została podpisana przez Ministra Obrony Narodowej 18 marca 2021 r.  Dowódcą przemyskich terytorialsów jest płk Daniel Błotko.

Relacja TVP3 Rzeszów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here