Fot. BiOSG

Dwustu nowych funkcjonariuszy w 2024 roku roku planuje przyjąć w swoje szeregi Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. W formacji rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej tylko w 2023 roku przyjął w swoje szeregi 135 nowych funkcjonariuszy. Jednym z etapów procesu rekrutacji są: test z wiedzy ogólnej, z języka obcego i sprawności fizycznej oraz rozmowa kwalifikacyjna. Takowe w ostatnich dniach przeszło 70 osób, z czego połowę stanowiły kobiety.

Innymi elementami postępowania jest również badanie psychologiczne, psychofizjologiczne (wariograf) oraz komisja lekarska. Osoby, które uzyskają wymaganą liczbę punktów oraz poświadczenie bezpieczeństwa potwierdzające gwarancję dochowania tajemnicy służbowej, zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG. Najbliższe wcielenie planowane jest na styczeń przyszłego roku.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2023 roku przyjęto 135 nowych funkcjonariuszy, a w przyszłym planowane jest wcielenie do służby rekordowej w historii BiOSG grupy – 200 osób. Przyjęcia planowane są na styczeń (40 osób), maj (60 osób), wrzesień (50 osób) oraz grudzień (50 osób).

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie BiOSG w zakładce: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here