W niedzielę (26.11) w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie zakończyło się szkolenie kierowcy-konserwatora sprzętu ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych. Kurs pomyślnie ukończyło 38 druhów.

Kurs, zgodny z najnowszymi standardami określonymi w „Zasadach przygotowania strażaków ratowników OSP do udziału w działaniach ratowniczych”, zatwierdzonymi przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników.

Głównym celem szkolenia było przygotowanie kierowcy-konserwatora sprzętu ratowniczego OSP do skutecznej obsługi sprzętu ratowniczego oraz samochodów pożarniczych, będących integralną częścią wyposażenia OSP. Słuchacze kursu otrzymali kompleksową wiedzę dotyczącą konserwacji i drobnych napraw sprzętu, mających na celu utrzymanie go w pełnej sprawności operacyjnej. Do egzaminu końcowego przystąpiło 38 druhów z terenu powiatu lubaczowskiego – wszyscy z sukcesem zdali zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny.

Uroczystego wręczenia zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia dokonał brygadier Wiktor Serafin, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. To ważne wydarzenie nie tylko świadczy o profesjonalizmie strażaków OSP, ale również podkreśla znaczenie ciągłego doskonalenia się w obszarze ratownictwa i bezpieczeństwa.

elubaczow.com, KP PSP w Lubaczowie


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Zdjęcia z rozdania dyplomów nie świadczą o profesjonalizmie. Świadczą jedynie o tym ze przed nimi długa droga otwarta odbytym szkoleniem. W dodatku przebywanie w tzw zielonej strefie ( świetlica raczej w niej jest ) w ubraniach specjalnych nie świadczy o profesjonalnym podejściu do polityki anty rakowej w straży. Mimo wszystko gratuluje i zachęcam do dalszej mozolnej, systematycznej pracy nad warsztatem umiejętności i wiedzy strażackiej

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here