Małe Formy Teatralne z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego (MOW) w Lubaczowie, będącego częścią Zespołu Placówek im. Jana Pawła II, zawładnęły we wtorek (28.11) uwagą publiczności podczas prezentacji etiudy teatralnej o tytule „W sieci”. Ich spektakl zwyciężył w powiatowych eliminacjach do XIV Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

Organizatorem przeglądu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Przedstawienie, poruszające temat uzależnienia od Internetu i komputerów, stanowiło ważne przesłanie, ukazując, że walka z tym problemem jest możliwa, a wsparcie rodziny i przyjaciół jest kluczowe w pokonywaniu trudności.

Zaszczytem dla młodych aktorów było uczestnictwo w spektaklu zaproszonych gości, w tym Pana Tomasza Lichacza, dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie, oraz Pani Grażyny Kapel, pracownika PSSE. Widownię zaszczyciła również obecność Pani Małgorzaty Jachyry-Mazepy, dyrektor Zespołu Placówek im. Jana Pawła II, oraz całej społeczności szkolnej.

Gromkie brawa, jakie otrzymali młodzi aktorzy, były dowodem na ich niezwykły talent i zaangażowanie. Niezmiernie miłym akcentem było także wręczenie nagród i dyplomów ufundowanych przez PSSE w Lubaczowie. Dyrektor Tomasz Lichacz osobiście przekazał wyróżnienia, wyrażając jednocześnie uznanie dla wysiłku i kreatywności uczestników.

Za nami pełen sukcesu etap powiatowy, teraz jednak spojrzenie skierowane jest w kierunku przeglądu wojewódzkiego. Młodzi artyści, pełni determinacji, marzą o kontynuacji swojego sukcesu na szerszej scenie. Mamy nadzieję, że ich przesłanie dotrze do jeszcze szerszej publiczności i przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej na temat uzależnień od nowoczesnych technologii.

Życzymy młodym aktorom MOW w Lubaczowie dalszych sukcesów i z niecierpliwością oczekujemy na rozwinięcie ich talentu podczas nadchodzącego przeglądu wojewódzkiego.

Galeria zdjęć, fot. MOW w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here