Fundacja Humanitarna Folkowisko po raz kolejny pojawiła się z pomocą w okolicach polsko-ukraińskiej granicy. Wolontariusze wspierają osoby, które utknęły tam z powodu trwającego protestu.

Protest, który obejmuje blokady polsko-ukraińskich przejść granicznych, wpłynął nie tylko na krajowych kierowców ciężarówek, ale także na wielu zagranicznych przewoźników, w tym z Ukrainy. Z tego powodu wielu kierowców znalazło się w trudnej sytuacji, nie mogąc wrócić do swoich rodzin i kraju.

Fundacja Humanitarna Folkowisko od kilku dni mobilizuje swoje zasoby, aby dostarczyć niezbędne artykuły pierwszej potrzeby kierowcom, którzy utknęli w Polsce. Dotychczasowa pomoc obejmuje dostawy wody, ciepłej zupy, jedzenia, koców i innych niezbędnych rzeczy, które pomagają złagodzić trudności związane z tymi niespodziewanymi przeszkodami w podróży.

„W obliczu trwającego protestu, nasza fundacja czuje moralny obowiązek do pomocy tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu okoliczności, na które nie mieli wpływu. Wspieramy wszystkich przebywających obecnie na granicy polsko-ukraińskiej dostarczając im niezbędne środki pierwszej potrzeby, aby mogli przetrwać ten trudny okres i wrócić  bezpiecznie do swoich rodzin” – powiedział Aleksander Sola prezes Fundacji Humanitarnej Folkowisko.

Folkowisko zachęca inne organizacje pozarządowe, aby dołączyły do pomocy.

Zdjęcia z akcji pomocowej.

elubaczow.com, mat. pras.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. Oligarchowie z ukrainy dokupili samochodów ciężarowych i rozbudowali flotę ciężarówek no i robią hajs na głupocie polskiego rządu (innych też). O swoich kierowców się nie martwią bo ci mają dwa wyjścia albo jeździć-teraz pokornie stać albo wracać prosto na front. Natomiast polscy kierowcy z tamej strony granicy mają też dwa wyjścia: pierwsze to zarejestrować się w systemie elektronicznym z czasem odprawy 11-18 dni i potem dać 300 € w rękę nieumundurowanemu pilotowi i jechać prosto pod pierwszą bramę albo drugie wyjście zarejestrować się w systemie 11-18 dni i nie dać 300€ i stać dwa tygodnie i dłużej. Dlaczego tych polskich dobroczyńców nie ma ze strony ukraińskiej?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here