Fot. OSP Wielkie Oczy

Gmina Wielkie Oczy znalazła się na liście gmin do 20 tys. mieszkańców, które w tegorocznych wyborach parlamentarnych osiągnęły najwyższą frekwencję w powiatach ziemskich. Otrzyma dofinansowanie w ramach programu profrekwencyjnego „Bitwa o remizy”.

Listę opublikowała Komenda Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Zgodnie z regulaminem programu, do każdej z 314 wyróżnionych gmin trafi do 1 mln zł dotacji na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz. W Gminie Wielkie Oczy odnotowano frekwencję na poziomie 68,23 %.

Pieniądze dla konkretnych jednostek ochotniczych straży pożarnych zostaną podzielone do końca roku. Aby wyłonić jednostki OSP do dofinansowania, w każdej gminie zostanie powołany zespół. Będzie on składać się z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Praca zespołu powinna zostać zakończona najpóźniej do 31 grudnia. Jeśli zespół nie dojdzie do porozumienia lub nie zbierze się do końca 2023 roku, wskazania jednostek dokona właściwy terytorialnie komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej po uzyskaniu akceptacji Komendanta Głównego PSP.

Inicjatywa „Bitwa o remizy” jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here