Magia pejzażu” – to tytuł wystawy, której wernisaż miał miejsce w piątkowy (24.11) wieczór w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Ekspozycja prezentuje malarstwo Mirosława Karapyty.

Prezentowane obrazy to przede wszystkim pejzaże, które przedstawiają piękno różnych środowisk – zarówno bliskich, podkarpackich krajobrazów, jak i morskich widoków. Artysta poszerza także swoje spektrum tematyczne i sięga również po dalekie kraje, a nawet europejskie metropolie.

– W tej wystawie skoncentrowałem się na pejzażu. Pejzażu, w którym doszukuje się podobieństw pejzażu polskiego i włoskiego. Jest tu pewna różnorodność, ale są też podobieństwa – mówił w trakcie wernisażu Mirosław Karapyta.

Piątkowy wernisaż wystawy zgromadził w Miejskim Domu Kultury liczne grono miłośników malarstwa i znajomych artysty.

Mirosław Karapyta wykształcenie artystyczne zdobył uczęszczając na zajęcia do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu i Instytutu Wychowania Artystycznego Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie w pracowni Profesora Mariana Stelmasika. Uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie socjologii kultury na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracował jako wykładowca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i jako docent w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Wystawa czynna będzie w dniach do 17 grudnia br.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here