Paulina Mazepa, fot. Maja Hutnik

Od dzisiaj na YouTubie można znaleźć singiel „Boję się” Pauliny Mazepy, który zapowiada jej autorski album. Piosenka opowiada o wewnętrznym dyskomforcie i zakrzywieniu rzeczywistości, które sprawiają, że postrzeganie staje się mgliste.

„Boję się” jest pierwszym singlem promującym debiutancki album Pauliny Mazepy, na którym autorka odpowiada zarówno za muzykę, jak i teksty. Klip do tego utworu został zrealizowany i wyreżyserowany przez Bartłomieja Szurę, a zdjęcia do niego powstały we wrześniu 2023 roku w Studio Nurt na warszawskiej Pradze. Premiera albumu jest planowana na wiosnę 2024 roku. Piosenki na płycie są osobistymi historiami wyrażonymi w formie muzyki.

„Boję się” nie jest utworem o smutku, lecz o niepokoju, lęku, zamęcie i bezradności. Opowiada o złości, która wynika z braku kontroli. O sytuacjach, kiedy w naszym wnętrzu następuje pęknięcie, tak intensywne, że nie możemy go przeskoczyć. Czasami takie uczucia przychodzą i odchodzą samoistnie.

Paulina Mazepa to wokalistka, autorka muzyki i tekstów, producentka oraz pedagog wokalny. Tworzy muzykę zarówno do istniejących tekstów (takich poetów jak: Halina Poświatowska, Zygmunt Rumel, Krystyna Angielska i Jacek Hadam), jak i własnych. Od najmłodszych lat zaangażowana jest w lokalne, rodzinne muzykowanie na Podkarpaciu, co ma ogromny wpływ na jej życiową i zawodową drogę. Jest czułą artystką, która poszukuje autentyczności zarówno w życiu, jak i w muzyce. Uwielbia śpiewać, grać i tworzyć.

Paulina Mazepa ukończyła studia wokalistyki jazzowej w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, na UMCS w Lublinie oraz na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest również absolwentką klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Lubaczowie, swoim rodzinnym mieście. Jest laureatką wielu konkursów, takich jak Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Festiwal „Piosenkarnia” w Krakowie czy Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Szlakiem Bardów” w Warszawie. Współpracowała z wieloma polskimi muzykami sceny jazzowej oraz rozrywkowej.

Posłuchajcie premierowego utworu „Boję się”.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here