We wtorkowy (21.11) wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbyło się spotkanie autorskie z Bernadetą Szczyptą. Dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów jest autorką książki „Naszą siłą są ludzie”.

Bernadeta Szczypta to znana w regionie dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów. Jest także aktywną działaczką społeczną, której tematyka niepełnosprawności jest wyjątkowo bliska. Za swoje zaangażowanie była wielokrotnie nagradzana, jest m.in. laureatką konkursu Lodołamacze w kategorii „Dziennikarz bez barier”.

Spotkanie w MBP w Lubaczowie prowadził Wiesław Bek, a  poświęcone było książce „Naszą siłą są ludzie”. To zbiór 40 rozmów z osobami z niepełnosprawnością, ale również rodzicami, którzy utworzyli  stowarzyszenie, specjalistami, pracownikami i przyjaciółmi Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu.

Autorka opowiadała również o swojej drugiej książce „Kiedy się odważysz – inspirujące historie o self–adwokatach”, która zawiera wywiady z trzynastoma osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Są to rozmowy pokazujące drogę do samodzielności i pokonywaniu przeszkód w codziennym życiu.

Licznie zebranym słuchaczom opowiadała ponadto o pracy nad książkami, swoich pasjach, zainteresowaniach, misji dziennikarskiej, ulubionych książkach i pisarzach.
Zdradziła, że jeszcze w tym roku ukaże się jej kolejna książka. Spotkanie obfitowało w wiele emocji, radości i wzruszeń. Książki Bernadety Szczypty będą dostępne w zbiorach naszej biblioteki – podsumowuje MBP w Lubaczowie.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here