Co jakiś czas polskie organy ścigania informują o kolejnych oszustwach na brokera – są one praktykowane na terenie całego kraju, a ofiarami padają bardzo różne osoby. Takie sprawy stanowią najlepszy dowód, że choć coraz większa grupa naszych rodaków interesuje się inwestycjami, lokowaniem kapitału w różnorodne aktywa i jego pomnażaniem, nie każda osoba wie, jak się za to zabrać. Jeśli już przytrafiła ci się ta niewątpliwie przykra przygoda, może ci pomóc kancelaria detektywistyczna.

1. Kim jest broker?

2. Oszustwo na brokera – jak je rozpoznać?

3. Jak agencja detektywistyczna może pomóc ci w przypadku takiego oszustwa?

W obiegowej opinii usługi detektywistyczne i prywatni detektywi kojarzą się z usługami polegającymi na zbieraniu materiałów dowodowych związanych z nieuczciwym małżonkiem czy partnerem biznesowym. Tymczasem Nexus Kancelaria Detektywistyczna działa również na zlecenie osób prywatnych, które padły ofiarą oszustw giełdowych. Poniżej przedstawiamy, jak wyglądają takie sprawy.

Kim jest broker?

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia, na czym dokładnie polega omawiany rodzaj oszustwa, warto wiedzieć, kim w ogóle jest broker. Mówiąc najprościej, to osoba, która pośredniczy między kupującym (inwestorem) a sprzedającym, czyli na przykład giełdą. Takim pośrednikiem rzadko jest osoba prywatna, częściej – firma oferująca usługi brokerskie, działająca z pełną lojalnością wobec zlecającego usługę i ze szczególną starannością.

Warto wiedzieć, co odróżnia legalnie i solidnie działającego brokera od oszusta. Przede wszystkim pracujący dla platform brokerskich, maklerskich i giełdowych nigdy nie kontaktują się z klientem jako pierwsi i nie oferują inwestycji. Taka sytuacja w zasadzie jednoznacznie wskazuje na próbę oszustwa i wyłudzenia.

Oszustwo na brokera – jak je rozpoznać?

Wyobraź sobie, że otrzymujesz telefon lub trafiasz w mediach społecznościowych na filmik, w którym ktoś roztacza przed tobą wizje bogactwa i bezpieczeństwa finansowego. Prawdopodobnie będzie cię przekonywał, że to okazja jedna na milion, dlatego właśnie jemu musisz powierzyć swoje środki. Oszuści mają całe mnóstwo chwytów, wymuszających zwiększenie wpłaconej kwoty.

Jak agencja detektywistyczna może pomóc ci w przypadku takiego oszustwa?

Jeśli już padłeś ofiarą oszustwa, możesz skorzystać z pomocy prywatnych detektywów – koniecznie wybierz biuro detektywistyczne wyspecjalizowane w zakresie usług detektywistycznych wymagających znajomości informatyki śledczej. Taki zakres plus profesjonalne podejście agencji detektywistycznej może przynieść szybkie efekty.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here