Zespół Pogoni-Sokoła Lubaczów przegrał w Pilznie ostatnie spotkanie rundy jesiennej podkarpackiej czwartej ligi. Bilans pierwszej połowy sezonu daje nam jednak miejsce na podium tabeli.

Sobotnie (18.11) spotkanie w Pilznie miało swoją specyfikę. To za sprawą murawy, której stan pozostawiał wiele do życzenia. Warunki w jakich przyszło grać piłkarzom, były jednak takie same dla obu stron i trudno szukać w tym wytłumaczenia dla końcowego wyniku. Wynik spotkania otworzył się w 30. minucie, kiedy to źle wybitą piłkę przez gości wykorzystali miejscowi – strzał Kacpra Nytko trafił do bramki Pogoni-Sokoła. Cztery minuty później ten sam zawodnik zagrał w pole karne, a tam do piłki dopadł Piotr Syguła i pewnie strzelił, dając drugiego gola miejscowym. Kolejne trafienie przyszło w 65. minucie, kiedy to Tomasz Barycza sam na sam pokonał Tomasza Siryka, podwyższając tym samym prowadzenie swojego zespołu na 3:0. Honorową bramkę dla zespołu z Lubaczowa z rzutu karnego zdobył Paweł Hass.

Wyjazdowa porażka z Legionem była pierwszą dla Pogoni-Sokoła od czasu zmiany trenera. Bilans wszystkich pojedynków w pierwszej części sezonu daje jednak naszej drużynie, która jest ligowym beniaminkiem, trzecie miejsce w tabeli i zaledwie trzy punkty straty do lidera.

Legion Pilzno – Pogoń-Sokół Lubaczów 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Nytko (30′), 2:0 Syguła (34′), 3:0 Barycza (65′), 3:1 Hass (74′ – karny).

Pogoń-Sokół: Siryk – Sitek, Duda, Rębisz, Dziadosz (85′ – Hojdak), Hass, Grabowski (69′ – Lorenc), Roslyakov (46′ – Basznianin), Rop (69′ – Szczybyło), Gliniak (69′ – Matofij), Fedan. Trener Konrad Wójtowicz.