Fot. Szlachetna Paczka Lubaczów

W sobotę (18.11) rano Szlachetna Paczka udostępniła internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. W gronie potrzebujących są osoby z powiatu lubaczowskiego.

Szlachetna Paczka to projekt, który od wielu lat zdobywa uznanie za skuteczność w niesieniu pomocy potrzebującym w okresie świątecznym. Bazując na zasadzie transparentności, organizacja udostępnia listę rodzin, a każda z nich opisuje swoją sytuację oraz potrzeby. Szlachetna Paczka nie tylko przynosi materialne wsparcie, ale również buduje społeczną solidarność, zachęcając do bezpośredniego angażowania się w pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Baza Rodzin obejmuje także mieszkańców powiatu lubaczowskiego, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Internetowa platforma umożliwia zapoznanie się z informacji na temat ich aktualnej sytuacji. Darczyńcy mają szansę włączyć się do inicjatywy, wybierając konkretne rodziny, którym chcieliby pomóc.

Wśród potrzebujących jest Pani Anna, która sama wychowuje czwórkę dzieci, czy 73-letnia Zofia, która niedawno straciła męża, a do tego zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową. Lista rodzin jest jednak znacznie dłuższa, ale każda z nich liczy na otrzymanie pomocy od ludzi dobrej woli.

Poznaj rodziny z powiatu lubaczowskiego w bazie Szlachetnej Paczki.

Pamiętajcie, że projekt Szlachetnej Paczki to najczęściej wspólne pomaganie. Paczkę dla rodziny można stworzyć w gronie znajomych, rodziny, organizacji społecznej, czy zakładzie pracy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here