Magia pejzażu” – to tytuł najnowszej wystawy, która prezentowana będzie w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Na ekspozycji podziwiać będzie można malarstwo Mirosława Karapyty.

Wernisaż, który odbędzie się 24 listopada o godz. 18.00, będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi pracami artysty. Prezentowane obrazy to przede wszystkim pejzaże, które wzbudzą zainteresowanie zarówno miłośników realizmu, jak i impresjonizmu. Mirosław Karapyta z wielką precyzją oddaje piękno różnych środowisk – zarówno bliskich, podkarpackich krajobrazów, jak i morskich widoków. Artysta poszerza także swoje spektrum tematyczne i sięga również po dalekie kraje, a nawet europejskie metropolie.

Jego prace są niezwykle barwne i oddają piękno natury, co sprawia, że podczas ich oglądania widz ma ochotę przekroczyć ramy obrazu i odnaleźć się w otaczającym go świecie. Mirosław Karapyta swoją twórczością jest w stanie przenieść odbiorców w różne miejsca i chwile, wywołując silne emocje i refleksje.

Mirosław Karapyta wykształcenie artystyczne zdobył uczęszczając na zajęcia do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu i Instytutu Wychowania Artystycznego Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie w pracowni Profesora Mariana Stelmasika. Uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie socjologii kultury na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracował jako wykładowca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i jako docent w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Artysta ma na swoim koncie wiele wystaw zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego twórczość zyskała uznanie już w 1978 roku, kiedy to zdobył Pierwszą Nagrodę w zakresie malarstwa na Konfrontacjach Ruchu Artystycznego Młodzieży w Myślcu nad Popradem.

Wystawa czynna będzie w dniach 24.11-17.12.2023 r.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here