Fot. KPP Lubaczów

W ramach działań prewencyjnych i edukacyjnych, policjanci z Lubaczowa postanowili podjąć temat cyberprzemocy, z którym młodzi ludzie coraz częściej mają do czynienia. O tym zagadnieniu rozmawiali m.in. w uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach.

Cyberprzemoc to zjawisko, które obejmuje wszelkie działania o charakterze agresywnym, dokonywane przy użyciu środków elektronicznych. Może ono przybierać różne formy, a narażone na nie są m.in. dzieci i młodzież. Mówili o tym funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie st. sierż. Elżbieta Huber oraz asp. Leszek Wróbel, którzy przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach. W jego trakcie wyjaśnili czym jest flaming, cyberprześladowanie, maskarada, trolling, a także jak niebezpieczne i szkodliwe mogą być internetowe challenge. Policjanci przekazali do jakich działań uciekają się sprawcy, jakie mogą być skutki cyberprzemocy oraz jak reagować na cyberbullying.

Policjanci przypomnieli, że nie jesteśmy anonimowi w sieci, a działania związane z cyberprzemocą nie pozostają bezkarne.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here