15 osób będzie reprezentować nasz region w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. W czwartek (16.11) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie rozdano młodym recytatorom i wokalistom nominacje do Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci 2023 – ”Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki…”.

Na scenie wystawiono 38 prezentacji. Przesłuchania przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych, dla uczniów klas I-III oraz klas IV-VI. O tym, kto otrzymał nominacje do Eliminacji Rejonowych w Przemyślu, które odbędą się 20 listopada, zdecydowało jury. W jego składzie zasiedli Dorota Szularz – reżyser teatrów amatorskich i dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Narolu, Małgorzata Świerczek – bibliotekarz Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie i Piotr Batycki – instruktor ds. muzyki Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Jurorzy oceniając występy wzięli głównie pod uwagę dobór repertuaru, jego interpretację, kulturę słowa, technikę wokalną, oprawę muzyczną oraz prawdziwość wypowiedzi.

W kategorii recytacji nominację otrzymali: Alicja Weber, Maja Pik, Anna Madej, Konrad Krzych, Tymon Woźny, Michalina Głowacka, Maja Biszczanik, Apolonia Czerkowska, Anna Matkowska, Michał Weber, Hubert Galimski, Karol Tworko, Filip Birnbach i Maja Bentkowska. Natomiast w kategorii piosenki reprezentować nas będzie Zuzanna Młodowiec.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, a jego celem było m.in. upowszechnianie i zachęcanie do czytania książek, popularyzowanie literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni i propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży.
Organizatorem etapu powiatowego był Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie, a współorganizatorem – Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. MDK w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here